top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

V plné velikosti v roce 2100

Přátelé. Máme pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu.


Jak možná víte, tento víkend jsme plánovali znovu sázet další stromy v okolí Cukráku. Dumali jsme, jak prokličkovat chaosem okolo koronaviru tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Tj. aby se dostaly nové sazenice stromů do hlíny, nikdo se přitom nenakazil a náš spolek se nedostal do žádné kolize se zákonem.


Podle současných vládních pravidel takovou akci není možné uspořádat. Přinejmenším ne ve formátu, jak jsme byli dříve zvyklí. To je ta špatná zpráva (a velmi se omlouváme, pokud jsme všechny zájemce o této skutečnosti nestihli řádně informovat).

Ale pokud už vám všechna ta omezení "lezou na mozek", můžete si přesto zítra nebo v neděli udělat procházku či výlet k vysílači Cukrák. Najdete tam (a to je ta dobrá zpráva) kýble se sazenicemi dubů, nějaké to lesnické náčiní a v okolí několik málo nadšenců (v pidiskupinkách po dvou nebo v rámci jedné domácnosti), kteří mají zdejší lesy rádi a chtějí přes nepříznivé okolnosti vysadit aspoň pár dalších stromů, které budou plně vzrostlé v době, až budou vyrůstat vnoučata dnešních malých dětí. Na viděnou snad zítra nebo při nejbližší podobné příležitosti.

Souřadnice místa konání jsou zde: 49.9423867N, 14.3632681E (Pro lepší orientaci přikládáme mapu. Řidiči aut po modrých šipkách, pěší od autobusu po zelených.)

Ps. Pro případ, že byste to měli na Cukrák daleko, jiná podobná "mikroakce" spojená se sázením stromů proběhne zítra u Burešovy stezky nad Řevnicemi: https://www.facebook.com/events/1245182055850015

#najednevlne #sazeni #stromy #kurovec #cukrak #hrebeny #brdy #jiloviste #zbraslav #lipence #mokropsy #cernosice #vsenory #dolniberounkaPříspěvek: Blog2_Post
bottom of page