top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

U jezu se něco chystá

V posledních letech bylo živo okolo jezu v Černošicích. Okolí výrazně prokouklo, a vznikl tu nový rybí přechod. Ty se podle současné legislativy budují na každém novém jezu nebo při jejich rekonstrukcích.


Nyní se stavební aktivita zřejmě přesune k jezu v Mokropsech. I tady se počítá s vybudováním rybího přechodu u pravého břehu. Jak to bude s úpravami břehů, které jsou v létě vyhledávaným místem pro koupání, ale nevíme. Zvláště všenorský břeh by si nějaké zvelebení opravdu zasloužil.


Údajně již proběhlo místní šetření a příprava stavby je v plném proudu. Bližší informace ale zatím nemáme, náš spolek není účastníkem tohoto řízení, a všenorský obecní úřad slovy starostky Lenky Nejedlíkové sdělil, že o chystané stavbě zatím neví vůbec nic. Pokud někdo máte více informací o dění kolem řeky, uvítáme doplnění v komentářích.

Podrobnosti k plánovaným úpravám jezů na Berounce si můžete prohlédnout například v tomto dokumentu Povodí Vltavy. Jezy jsou seřazeny tak, jak jdou za sebou proti proudu, počínaje tím černošickým a mokropeským: http://www.pvl.cz/…/4_katalog_pricnych_prekazek_Berounka.pdf

Foto: Václav PěknýPříspěvek: Blog2_Post
bottom of page