top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Stres nebo radost?

Spousta z vás si dnes ráno užila stres kvůli sněhu, zpožděným vlakům a dopravním nehodám na okolních silnicích. Doufáme, že jste všichni v pořádku a že vám nadřízení pozdní příchod do práce odpustili.


Spoustě z vás udělala sněhová nadílka opravdovou radost, možná jste oblékli děti do teplého oblečení a vyrazili s nimi ven.


Podle některých predikcí by letošní zima mohla přinést více srážek než v posledních sezónách, kdy jsme byli více na blátě než na sněhu. Pojďme se tedy podívat, jak se se záplavou sněhu vypořádali jinde.

Na prvním snímku je Olympia, největší sněhulačka na světě. Postavili ji před dvanácti lety v Bethelu, v americkém státě Maine. Spotřebovali na ni 5980 tun sněhu a byla vysoká 37,21 m. V našich klimatických podmínkách je to téměř nepřekonatelný počin.

Nejvyšší sněhulák postavený v Česku vznikl v Dlouhé Třebové v roce 2005 díky dobrovolným hasičům z okolí. Byl vysoký 8,52m, s pokrývkou hlavy 9,85m. To je dosažitelné, co myslíte?:)

V japonském městě Akabira zase na zasněženém hřišti postavili za jednu hodinu 2036 sněhuláků (velkých aspoň tři stopy, ze tří sněhových koulí, s očima, nosem a rukama). Do stavby se tehdy zapojilo 1406 lidí. A na to bychom si taky mohli troufnout:)

#najednevlne #dolniberounka #snih #prvnisnih #snehulak
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page