© 2018 Na jedné vlně z.s.

Na jedné vlně

Spolek občanů z dolní Berounky

 

O nás

Není nám jedno, jak se na dolní Berounce žije a jak to tu vypadá. To je hlavní myšlenka, která nás spojila dohromady.


Jsou mezi námi místní rodáci i „náplavy“, mladí i staří, muži i ženy, vizionáři i „konzervy“. Přestože se v mnohém lišíme, milujeme tenhle kraj. Chceme, aby se rozvíjel, bohatl a rostl do krásy. To vše s respektem k místní přírodě a k všemu krásnému, co nám tu zůstalo po předcích. Chceme žít v bezpečí, v prostředí, kde panují skvělé sousedské a mezilidské vztahy. A jsme ochotni pro to něco aktivně udělat.


Náš spolek vznikl ve Všenorech. Je však otevřený i dalším lidem od Berouna po soutok s Vltavou, kteří vyznávají podobné hodnoty a jsou s námi na jedné vlně.

 

Co děláme

Agenda spolku Na jedné vlně je od počátku rozmanitá a jistě se bude rozšiřovat o další nápady od nově přicházejících členů.

Pokud vás některý z našich projektů zaujal, ozvěte se a přidejte se k nám. Máte-li vlastní zajímavý nápad, který chcete rozvinout, ozvěte se taky, pomůžeme vám, aby nezůstal jen "v šuplíku".

 

Rekonstrukce železniční trati

Záchrana a oživení secesních zastávek

Sledujeme dění okolo plánované rekonstrukce železniční trati Praha-Beroun. Bojujeme za zachování a oživení původních nádražních budov. Usilujeme o to, aby tato trať do budoucna sloužila primárně pro příměstskou osobní dopravu.

Kdo nás platí

Tak platí nás George Soros samozřejmě:)


Ne, pardon, to byl jen vtip.


Fungujeme díky drobným členským příspěvkům. A také díky ochotě členů dělat ve svém volném čase něco užitečného, nespokojit se jen s nadáváním na poměry na sociálních sítích.

octopus.jpg
 
 
  • Na jedné vlně

Spolek Na jedné vlně bude zástupcem veřejnosti při projednání územního plánu Všenor

Na vědomost se dává, že spolek Na jedné vlně z.s. získal dostatečnou podporu od občanů

Všenor, aby mohl při jednání o územním plánu vystupovat jako tzv. zástupce veřejnosti ve věci koridoru podél železniční trati.


Ve sběru podpisů budeme pokračovat ještě několik dní, aby byl udělený mandát silnější a přesvědčivější. Chcete-li nás podpořit, zanechte vzkaz prostřednictvím Facebooku nebo na e-mailové adrese najednevlne.kontakt@gmail.com.


U námitek ve věci sběrného místa na Kovárně, územní rezervy pro čističku odpadních vod a příliš silné památkové ochrany jsme na dosah potřebné 10% podpory.


U poslední námitky, která se týkala Burzy, je dosavadní podpora o něco nižší. Nepodařilo se nám návrh vysvětlit dostatečně přesvědčivě, nebo jednoduše nemá takovou podporu místní


veřejnosti. Tuto námitku tudíž podávat nebudeme, sběr podpisů v této věci zastavujeme. #najednevlneKontakty

Na jedné vlně, z.s.

Na Kobylce 580, 252 31 Všenory