top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Sousedská pomoc v každé obci

Co je nového s naším plánem sousedské výpomoci?


1/ Naši výzvu vidělo za pár hodin téměř 17 tisíc lidí.


2/ Ozvalo se nám téměř 50 dobrovolníků, nějakou spojku nyní máme v každé obci na dolní Berounce, až na pár malých výjimek (Srbsko, Vonoklasy, Karlík, Tetín). Ozvali se i lidé za hranicí našeho "království", z Hýskova, z Mníšku, z Prahy a podobně.


3/ Jsme v kontaktu s místními úřady, postupně zkoušíme oslovit například místní kluby důchodců a podobné organizace. Cílem je najít lidi, kteří by mohli potřebovat pomoc. Je jasné, že většinou nejsou na sociálních sítích, nepošlou nám mail, o pomoc si kvůli částečnému sociálnímu vyloučení sami neřeknou, je třeba je aktivně hledat. Kdybychom snad žádné potřebné nenašli, tak jenom dobře.


4/ Mluvili jsme s tvůrci mobilních aplikací, kteří chystají nástroj, jak propojit lidi v karanténě s jinými, kteří by jim chtěli pomoci. Vypadly z toho další nápady, na které jsme předtím sami nepřišli, třeba pomoc s venčením psů, vždyť domácího mazlíčka má mnoho seniorů. Mrkněte kdyžtak sem, pokud vás zajímají podrobnosti: https://www.facebook.com/appliftingcz/


5/ Nejvíc si ale pořád slibujeme od pomoci, kterou můžete vy všichni poskytnout svým nejbližším sousedům. Možná je znáte jen od vidění. Třeba ani pořádně nevíte, jak se jmenují. No a? Prostě na ně zazvoňte, nabídněte pomoc a uvidíte tu reakci (bude skvělá, vyzkoušeli jsme za vás:) Když na zazvonění nikdo neotevře, necháváme většinou krátký vzkaz ve schránce s vysvětlením o co jde a telefonním kontaktem. Může se hodit později, bude-li situace ještě eskalovat. Víte-li o někom potřebném, ale nemáte kapacitu nebo chuť pomáhat, stačí nechat vzkaz zde nebo na najednevlne.kontakt@gmail.com.


Buďte dobří a buďte #najednevlne


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page