top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Musíme si pomáhat

Přátelé, máme tu něco zbrusu nového. A naléhavého. Tentokrát nepomáháme lesům ani nezachraňujeme staré budovy, tentokrát půjde o člověka..


Jak asi víte, koronavirus nejvíc ohrožuje starší lidi nebo osoby s oslabenou imunitou. Rádi bychom jim umožnili, aby v příštích dnech nemuseli vycházet z domova a tím omezili riziko nákazy.


Hledáme proto dobrovolníky z dolní Berounky, kteří by byli ochotni potřebným lidem obstarat nákup, vyzvednout léky nebo zařídit jiné drobné pochůzky. Prosím ozvěte se nám zde v diskusi nebo na náš spolkový e-mail najednevlne.kontakt@gmail.com.


Zároveň vás chceme požádat, abyste se zamysleli, jestli někdo potřebný nežije ve Vašem blízkém okolí. To je možná vůbec nejdůležitější. Zkuste na ně prosím zazvonit a zeptat se, jestli něco nepotřebují. Nebo nám o takových lidech dejte vědět, pokusíme se je propojit s dobrovolníkem, který k nim má nejblíž a třeba je zná osobně.


Uvidíme, s jakým ohlasem se tento nápad setká. Bude-li o sousedskou pomoc velký zájem, pokusíme se zřídit "přítele na telefonu", který bude spojkou mezi dobrovolníky s lidmi v nouzi. #sousedskapomoc #musimesipomahat #najednevlne


EDIT:

Za 24 hodin jsme postavili 30členný tým dobrovolníků od Radotína po Beroun. První odvážlivci sebrali odvahu a zazvonili na sousedy, kteří by mohli potřebovat pomoc. Zatím z toho nebyly žádné konkrétní pochůzky nebo nákupy. Reakce byly přesto fantastické. Ti lidé měli obrovskou radost, že si vůbec někdo vzpomněl a pomoc nabídl. Takže se nestyďte, a pokud ve Vašem blízkém okolí bydlí někdo, kdo je starý a sám, zazvoňte na něj. Uvidíte sami.


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page