top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

S Růžovkou to vypadá růžově

Jak už jsme avizovali dříve https://bit.ly/3rxtoz4, letos na jaře se rozběhnou práce na zvelebení zahrady Růžové školky. Díky spolupráci školky, obce, našeho spolku a spousty dalších sousedů vznikne nový venkovní přístřešek (čeká na stavební povolení), blátoviště, průlezka z kmenů stromů nebo záhonky, kam budou moci děti zasadit bylinky či zeleninu a pozorovat, jak rostou.


Situaci nám samozřejmě velmi komplikuje koronavirus. Původně jsme doufali, že z brigád ve školce budou veselá sousedská setkání. To (alespoň zatím) není z bezpečnostních důvodů možné.


Na druhou stranu ale nechceme práce odkládat na neurčito. Na víkend 27.-28. března 2021 proto svoláváme první brigádu, kdy vzniknou zvýšené zákony a prolézačka z kmenů. Práce budou organizované tak, aby pokud možno nedocházelo k setkání nablízko. Většinu potřebných činností (třeba odkornění kmenů, výkopové práce, montáž záhonů) lze organizovat "na etapy", tedy, že ji bude vykonávat jeden člověk a když mu budou docházet síly, vystřídá ho v domluvený čas další.

Pokud vám tedy Růžová školka není lhostejná, chodí do ní vaše děti, nebo do školky teprve chodit budou, přijďte nám prosím pomoci. Každá ruka a každá odpracovaná hodinka se počítá. Chcete-li přijít, můžete brigádníkům zapůjčit potřebné nářadí, nebo jste ochotní přinést něco na zub (nebo třeba trochu pivka?:), zapište se prosím sem, ideálně do 19. března: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1E9cD1F4MVQmB-68TAz3nnd6tCWjdqgWybqBKCLxj8cc/edit?fbclid=IwAR0mI9eSKBtMNDO7LMnCxAJagUnlwm5Klk510iB07UhShYoMbGeRMYLyg9E#gid=0

#najednevlne #ruzovka #skolka #vsenory #nacerstvemvzduchu #ucimevenku #killthekoronavirusPříspěvek: Blog2_Post
bottom of page