top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Sázení stromů dokončeno (3. dubna 2021)

Sázení stromů v Chaloupkách je dokončeno.


Odvážným štěstí přeje - tudíž nám (přes výhrůžky Komořanských) nesněžilo a zmokli jsme také jen trochu.


Zvládli jsme uklidit zbytek klestí, a přibližně 2000 buků už se zabydluje v hlíně. (Za poslední rok a půl už jsme společnými silami zasadili téměř 30 000 stromů.)

Během dne se v lese vystřídaly čtyři desítky dobrovolníků - právě tak akorát, aby se dala zvládnout pořádná porce práce při zachování rozumných rozestupů a dalších opatření. Dětem se nepodařilo zapálit les, i když se snažily docela dost. Kupodivu se nikdo ani nevymáchal v potoce.

I tentokrát jsme si to udělali pěkné, nechybělo pivko, svařák, teplý čaj, buřty, sladké placky a další dobroty.

Moc díky všem, kdo dnes přišli pomoci. Lesníkům z Jíloviště za sazenice. Jardovi Bímovi, že si vzal celou akci na povel. Míše Valešové za fotky. Kromě nich pomáhali také Buchtelovi, Filip Doktor, Zuzka Fojčíková, Formánkovi, Markéta Heczková, Standa Kostiha, Michal Kříž, Martin Lánský s dětmi, rodina Mlíkovských, Marek Příhoda se ženou, Rabanovi, Hanuš Trögler, Tomáš Zámečník a další lidé. Rádi jsme se s vámi všemi zase viděli.

#najednevlne #sazimestromy #stromy #les #buky #kurovec #mokropeskypotok #mokropsy #vsenory #dolniberounka #scistouhlavou

Ps. Na místě zůstala jedna zapomenutá rukavice - postrádáte-li nějakou, mrkněte na konec fotogalerie a nechte nám vzkaz.Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page