top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Sázení stromů 2021

Už na podzim jsme si vyzkoušeli, že lze účinně pomáhat místním lesníkům se sázením stromů a dalšími lesními prácemi, i když doba vůbec nepřeje hromadným akcím. Lze to provést bezpečně, bez jakýchkoliv kontaktů nablízko. Pokud tedy nevíte, kam vyrazit během jarních víkendů, odpověď je jasná - do lesa.

#najednevlne #sazimestromy #hrebeny #dolniberounka


KDE: Prameniště Mokropeského potoka, nad místní částí Chaloupky (blíže viz mapa)


KDY: následující tři až čtyři víkendy

PODROBNOSTI: Smrkový les u pramenů Mokropeského potoka už není bohužel mezi námi, po návštěvě kůrovce nezůstal živý téměř žádný smrk. Přívalové deště, které jsou v této lokalitě tak časté, už nemá co brzdit. Vysázet nový les je tedy v osobním zájmu všech, kdo podél potoka bydlí, i ostatních, kdo byli zvyklí chodit do těchto míst na procházky.

Již tři víkendy tu pracují dobrovolníci a místo připravují k osázení. Sbírají klestí na hromady a vysekávají trávu a ostružiní, které by malé sazenice stromů rychle zadusily. Téměř jistě je tu potkáte i další březnové víkendy. Chcete-li, přiložte taky ruku k dílu kdykoliv máte čas.


Nevyžaduje to žádné speciální znalosti, jen ochotu. Kdybyste přesto nevěděli, jak na to, stačí nechat vzkaz prostřednictvím této stránky, na e-mailu najednevlne.kontakt@gmail.com a nebo u našeho "přítele na telefonu" (Jaroslav Bím, 728 282 673).

Na přelomu března a dubna pak proběhne osázení této lokality. Opět budou převažovat listnáče místo dříve obvyklých smrků. Termín sázení bude ještě upřesněn podle postupu "úklidových prací", a najdete ho v předstihu na této stránce.

Budete-li chtít přijít, nechte nám prosím zprávu, ať můžeme podle situace korigovat množství lidí, sazenic, nářadí, dezinfekce, a zachovat potřebné rozestupy.

Na viděnou v jarním lese.Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page