top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Pytlomaty

Tato doba nepřeje setkávání, ale zase díky ní vznikají nová řešení a taky nová slova. Víte, co je to "pytlomat" a jak funguje? Je to úplně jednoduché.


Až půjdete příště na procházku, můžete si vzít v nejbližším pytlomatu prázdný pytel na odpadky. Pokud cestou uvidíte nějaký odpad, který na veřejná místa či do lesa nepatří, můžete ho do pytle posbírat. Má to výhodu, že se nemusíte vázat na žádnou větší úklidovou akci a jít sbírat, kdykoliv máte sami chuť a čas.


I my jsme dostali řadu dotazů, jestli nám nezbyly pytle z loňských úklidových akcí. Proto jsme dnes (po předchozí dohodě s obcí) dva pytlomaty pro potřeby jarního úklidu veřejných prostranství zřídili. Jeden je u všenorské železniční zastávky (pro všechny, kdo chodí na procházky kolem řeky) a druhý je u všenorského hřbitova (pro ty, co raději míří do okolních lesů a kopců). Pytle nám tradičně dodala organizace "Ukliďme Česko".

Zároveň pro tento účel vznikla tři dočasná svozová místa - u mokropeského jezu, u všenorského železničního přejezdu a u všenorského hřbitova. Budou pravidelně kontrolována, odvoz pytlů z těchto míst je zajištěn. Samozřejmě můžete nasbíraný odpad dopravit i na obvyklé sběrné místo na Kovárně, máte-li to při cestě.

Credits: Díky zejména Daně Měchurové a Evě Rydlové za organizaci, dále starostovi Romanovi Štěrbovi a panu Černému za součinnost, a samozřejmě všem z vás, kdo pomáháte odpad sbírat a děláte své okolí hezčí.

#najednevlne #uklidmecesko #uklidmevsenory #pytlomaty #vsenory #dolniberounkaPříspěvek: Blog2_Post
bottom of page