top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Proměny

Vy jste si určitě mysleli, že jsme prospali zimu někde za pecí, že? Není tomu tak, máme plno novinek, místních i přespolních. Servírujeme první z nich:


Jak se říká, kostel, škola, hospoda a obchod dělají vesnici. Tohle ve Všenorech platí dvojnásobně, obchod je v místním kontextu důležité setkávací místo. A my jsme proto už delší dobu přemýšleli, co by se dalo provést s pruhem zeleně před místní prodejnou COOP. Totiž, když v létě sedíte s nanukem v ruce na okraji toho rozbitého asfaltu před obchodem (žádné lepší místo k sezení široko daleko není), napadají vás všelijaké myšlenky:)


Téma jsme nadnesli starostovi panu Štěrbovi a místostarostce paní Sahánkové, napsali na vedení řetězce COOP, jestli věc taky podpoří (obec a COOP jsou vlastníky pozemků, o které jde), a požádali o grant Nadaci Proměny Karla Komárka.

Věříme totiž, že stačí jen malá investice a pozitivní energie místních lidí, a s tím místem se stanou velké divy. Jestli vám ten plácek není lhostejný, pojďte taky přiložit ruku k dílu, nebo aspoň domyslet, jak nejlépe ho proměnit k lepšímu.

Ps. O zmíněný grant se celkem ucházelo 51 projektů. My jsme nyní mezi dvanácti finalisty. Finanční a odbornou podporu získá šest nejlepších projektů. Dáte prosím vědět kolegům z nadace, že mají ten grant poslat právě k nám? Čistě pro případ, kdyby ještě pochybovali:)

Další zajímavé projekty, které se o grant ucházejí, můžete omrknout zde: https://www.facebook.com/NadacePromeny/posts/3294368673996517

Více o Nadaci Proměny zde: https://www.nadace-promeny.cz/

Viru zmar, a snad brzy na viděnou. #najednevlnePříspěvek: Blog2_Post
bottom of page