top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Pohádka, jak nechali vykvést železniční zastávku

Bylo nebylo. Jaro se už dávno vrátilo do kraje, stromy kvetly a na větvičkách vyrašily nové lístky. Jen všenorská železniční zastávka pořád spala hlubokým zimním spánkem, pod závějí listí a spadaných větví.


Až jednoho dne vylákalo sluníčko ven partu místních uličníků a chuligánů. Šli maskovaní v rouškách a rozhlíželi se, co by kde vylepšili. (Co se divíte, jsme v pohádce, ne?:)


Došli k železniční zastávce a povídali si: "Proč tu nemůžeme mít macešky nebo jiné květiny jako třeba v Černošicích?" zeptal se jeden. "Můžeme," řekli ostatní. "Zavolám raději majitelům budov, taková maceška je strašně nebezpečná rostlina," řekl další. "Nakreslím ti k tomu vizualizaci, aby si uměli líp představit, kam je chceme dát." "Asi na okna a zavěsit tady do těch ok, kde dřív vždycky bývaly." "Květináče, hlínu a kytky můžeme nakoupit od místních podnikatelů. Já se znám s majiteli místního květinářství," navrhl další. "Já znám šikovného řemeslníka, který by nám asi uměl pomoci korýtka a květináče upevnit," ozval se další hlas. "Vezmu auto a pomůžu to všechno přivézt." "Já nemůžu jít sázet s vámi, ale přidám trochu peněz na všechny ty nákupy."


Co si usmysleli, to udělali. A tak všenorská zastávka první povelikonoční neděli péčí místních lidí taky rozkvetla.


V hlavních rolích: Markéta Šindelářová, Standa Kostiha, Roar Lishaugen, Marek Kotásek, Míša Valešová


Dále hráli: Radka Wallerová, Zuzana Bacíková, Dana Měchurová, Martin Lánský, Lenka Mlíkovská


Speciální dík patří: 1/ Správě železnic, 2/ místnímu zámečníkovi panu Oličovi za nezištnou pomoc s ukotvením korýtek s kytkami, 3/ květinářství CONICA CZ, které nám vyšlo cenově vstříc a poskytlo zázemí pro sázení květin, 4/ místní prodejně COOP za dodávku zeminy taktéž za dobrou cenu.


Veškeré náklady spojené s výsadbou hradil spolek Na jedné vlně z.s. nebo jednotlivě jeho členové a podporovatelé.


Pokud chcete, můžete na výsadbu přispět také (číslo účtu spolku je 2301658972/2010), jistě to není naposledy, kdy jsme se do něčeho podobného pustili.


Ještě lepší pocit získáte, když s námi příště zaboříte ruce do hlíny. Jestli se chcete do dalšího sázení zapojit, nechte nám vzkaz na e-mailu najednevlne.kontakt@gmail.com.


Taky můžete o květiny pečovat spolu s námi. Pokud se najde víc dobrých lidí, kteří na ně občas dohlédnou a občas jim dají vodu, budou jen prospívat. A kdybyste náhodou viděli skutečné chuligány, kteří by je chtěli ničit, klepněte je přes prsty. #najednevlne #nejnadrazi


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page