top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Novinky od Blátivého potoka

Starousedlíci Blátivý potok možná nebudou vůbec znát. Ale už za pár měsíců ho najdete na zahradě Růžové školky. Přečtěte si, co je to za novoty.


Jak jsme už avizovali dřív, chystá se rozsáhlejší zvelebení zahrady školky. Přípravné práce se po krátkém letním zaskřípění slibně rozjely, dělí se o ně (převážně místní) architekti a projektanti, Lenka Mlíkovská, Jiří Weiss (warch.cz) a Radka Matoušková (dokraje.cz). Chybět u toho samozřejmě nemůžou zástupci školky samotné (paní Krejčířová) a obce (paní Jahelková) a další pomocníci.


Jednou z hlavních novinek bude nový přístřešek, který umožní pobyt venku i při zhoršeném počasí. Vznikne tu nová kuchyňka i s dřezem, a také malá dílna na vyrábění pro děti. Přístřešek naváže na stavební buňku a malý přístavek, které už v zahradě stojí. Buňka slouží už řadu let jako provizorní skladiště hraček a moc pěkně nevypadá, dostane proto nové dřevěné obložení. Dešťová voda půjde do malé nádrže a odtud právě do "blátoviště".

Když to okolnosti dovolí, dostanou prostor i další místní dodavatelé. Určitě bude potřeba spousta dřeva a taky velké kameny na břehy chystaného potůčku.

Budeme rádi, když se do zvelebení školky zapojí co nejvíce místních lidí, kterým na školce záleží. Už na jaře se nám předběžně hlásilo několik tatínků školkových dětí, také lidé, kteří v Růžovce strávili svoje vlastní dětství, nebo tam děti teprve pošlou. Zapojit se ale může kdokoliv. Jestli se chcete do téhle srdcovky pustit s námi a vidět, jak dílo rychle roste pod rukami, nechte nám vzkaz tady nebo na e-mailu najednevlne.kontakt@gmail.com. Časová náročnost nebude nijak závratná, dobrý pocit zaručen.

Ps. Na plánování stavebních prací je v Česku často potřebě věštecká koule. Jestli půjde všechno hladce a advent přinese mírné počasí, začnou stavební práce ještě letos. Když ne, rozjede se stavba začátkem jara.

#najednevlne #skolka #ruzovka #vsenory #blatoviste #destovka #kuchynka #dilna #venku #zahrada


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page