top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Malá domů

Příjemné léto, přátelé. Na chvilku jsme se odmlčeli, abychom nabrali nové síly. Mezitím se objevila spousta novinek, o kterých byste měli vědět, pokud žijete na dolní Berounce nebo máte tento kraj rádi.


Začneme jednou lokální zprávou, nejvíc časově naléhavou. Její rozuzlení zřejmě přijde už dnes večer. O co jde?


1/ Obec se rozhodne prodat pozemek své vlastní starostce a řádně tento záměr oznámí na jednání zastupitelstva. To se v zásadě smí, že ano? Ale člověk u toho obvykle trochu zpozorní. Taky jsme zpozorněli.


2/ Pozemek je desítky let součástí zahrady, kde představitelka obce a její rodina bydlí, v zásadě tedy jde o narovnání nějakých historických majetkových vztahů. Až sem je to všechno dobré.

3/ Nicméně, neměla by mít obec pro případ prodeje nějaký znalecký posudek? Alespoň hrubou představu o hodnotě toho pozemku? Aby prodávala s péčí řádného hospodáře? Inu, asi měla. Existuje takový posudek? Zdá se, že ne.

4/ Z dostupných informací se zdá, že dosud šlo o užívání pozemku bez právního důvodu. Nebo snad existuje nějaká nájemní smlouva? Měla někdy obec z toho pozemku nějaký příjem? Zdá se, že taky ne. Neměla by o něj třeba usilovat? Nesmíme ani naznačovat:)

Už za pár hodin uvidíme, jestli tenhle obchod dopadne pro místní samosprávu dobře. #najednevlnePříspěvek: Blog2_Post
bottom of page