top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Mínus 300 milionů

Většinou tu držíme optimistický tón komunikace, dnes si výjimečně zahrajeme trochu vážnější notu. Koronavirus s podporou kreativců ve vládě a parlamentu dál míchají kartami, obce podél dolní Berounky a v blízkém okolí se proto musí připravit na výpadek příjmů, který může dosáhnout celkové výše až 300 milionů korun.


Těžko si pod tím číslem něco představit, že?


Skoro určitě to bude znamenat odložení některých plánovaných investic (nebudou nové chodníky, čističky, kanalizace, hřiště a jiné věci), nebo v horším případě zvýšené zadlužení obcí. Raději se ptejte starostů a zastupitelů, co konkrétně to znamená právě ve vaší obci - jistě to bude tématem jednání zastupitelstva ještě před koncem roku.

V galerii najdete orientační přehledy pro jednotlivé obce našeho regionu. Jsou z kalkulačky Svazu měst a obcí, při zohlednění dostupných údajů a analýz od Ministerstva financí a odborů. (Pozn.: Kalkulačka neumí výpočet pro pražské městské části, ale v případě Radotína a Zbraslavi může být propad příjmů někde na úrovni 30 milionů, v případě Lipenců asi 6 milionů.)

https://www.smscr.cz/kalkulacka/rud/index.html

#najednevlne #obec #rozpocet #beroun #cernolice #cernosice #dobrichovice #hlasnatreban #jiloviste #karlik #karlstejn #korno #lety #liten #mnisekpodbrdy #morina #morinka #roblin #revnice #ritka #srbsko #svatyjanpodskalou #svinare #tetin #vonoklasy #vsenory #zadnitrebanPříspěvek: Blog2_Post
bottom of page