© 2018 Na jedné vlně z.s.

Na jedné vlně

Spolek občanů z dolní Berounky

 

O nás

Není nám jedno, jak se na dolní Berounce žije a jak to tu vypadá. To je hlavní myšlenka, která nás spojila dohromady.


Jsou mezi námi místní rodáci i „náplavy“, mladí i staří, muži i ženy, vizionáři i „konzervy“. Přestože se v mnohém lišíme, milujeme tenhle kraj. Chceme, aby se rozvíjel, bohatl a rostl do krásy. To vše s respektem k místní přírodě a k všemu krásnému, co nám tu zůstalo po předcích. Chceme žít v bezpečí, v prostředí, kde panují skvělé sousedské a mezilidské vztahy. A jsme ochotni pro to něco aktivně udělat.


Náš spolek vznikl ve Všenorech. Je však otevřený i dalším lidem od Berouna po soutok s Vltavou, kteří vyznávají podobné hodnoty a jsou s námi na jedné vlně.

 

Co děláme

Agenda spolku Na jedné vlně je od počátku rozmanitá a jistě se bude rozšiřovat o další nápady od nově přicházejících členů.

Pokud vás některý z našich projektů zaujal, ozvěte se a přidejte se k nám. Máte-li vlastní zajímavý nápad, který chcete rozvinout, ozvěte se taky, pomůžeme vám, aby nezůstal jen "v šuplíku".

 

Rekonstrukce železniční trati

Záchrana a oživení secesních zastávek

Sledujeme dění okolo plánované rekonstrukce železniční trati Praha-Beroun. Bojujeme za zachování a oživení původních nádražních budov. Usilujeme o to, aby tato trať do budoucna sloužila primárně pro příměstskou osobní dopravu.

Kdo nás platí

Tak platí nás George Soros samozřejmě:)


Ne, pardon, to byl jen vtip.


Fungujeme díky drobným členským příspěvkům. A také díky ochotě členů dělat ve svém volném čase něco užitečného, nespokojit se jen s nadáváním na poměry na sociálních sítích.

octopus.jpg
 
 
  • Na jedné vlně

Když malá obec rozšiřuje malou školu


Základní škola Josefa Kubálka ve Všenorech praská ve švech, už roky se mluví o jejím rozšíření, o nové tělocvičně, lepším zázemí pro učitele. Pojďme se pro inspiraci podívat na nejlepší stavby tohoto druhu, které v Česku za poslední roky vyrostly. Ukázky jsou ze soutěže Stavba roku (respektive Stavba roku Středočeského kraje). Ačkoliv každá z těchto staveb vznikala ve specifických podmínkách, většinu z nich spojují dvě věci - předcházela jim veřejná diskuse a návrhy vzešly z architektonické soutěže.


ZŠ Dobřichovice https://bit.ly/39hHmfj


ZŠ se sportovní halou Chýně https://bit.ly/2wkR8ik


ZŠ Plzeň-Újezd, přístavba školní družiny s jídelnou https://bit.ly/2IdCqMO


ZŠ Roztoky, dostavba školní budovy https://bit.ly/38dEm2l


ZŠ Líbeznice, pavilon pro první stupeň školy https://bit.ly/38hvzMI


ZŠ a MŠ Milovice https://bit.ly/3agbAzw


Gymnázium Mělník, výstavba tělocvičny https://bit.ly/3ajE8rW


ZŠ a MŠ Dolní Břežany https://bit.ly/39tK3uk


Kontakty

Na jedné vlně, z.s.

Na Kobylce 580, 252 31 Všenory