© 2018 Na jedné vlně z.s.

Na jedné vlně

Spolek občanů z dolní Berounky

 

O nás

Není nám jedno, jak se na dolní Berounce žije a jak to tu vypadá. To je hlavní myšlenka, která nás spojila dohromady.


Jsou mezi námi místní rodáci i „náplavy“, mladí i staří, muži i ženy, vizionáři i „konzervy“. Přestože se v mnohém lišíme, milujeme tenhle kraj. Chceme, aby se rozvíjel, bohatl a rostl do krásy. To vše s respektem k místní přírodě a k všemu krásnému, co nám tu zůstalo po předcích. Chceme žít v bezpečí, v prostředí, kde panují skvělé sousedské a mezilidské vztahy. A jsme ochotni pro to něco aktivně udělat.


Náš spolek vznikl ve Všenorech. Je však otevřený i dalším lidem od Berouna po soutok s Vltavou, kteří vyznávají podobné hodnoty a jsou s námi na jedné vlně.

 

Co děláme

Agenda spolku Na jedné vlně je od počátku rozmanitá a jistě se bude rozšiřovat o další nápady od nově přicházejících členů.

Pokud vás některý z našich projektů zaujal, ozvěte se a přidejte se k nám. Máte-li vlastní zajímavý nápad, který chcete rozvinout, ozvěte se taky, pomůžeme vám, aby nezůstal jen "v šuplíku".

 

Rekonstrukce železniční trati

Záchrana a oživení secesních zastávek

Sledujeme dění okolo plánované rekonstrukce železniční trati Praha-Beroun. Bojujeme za zachování a oživení původních nádražních budov. Usilujeme o to, aby tato trať do budoucna sloužila primárně pro příměstskou osobní dopravu.

Kdo nás platí

Tak platí nás George Soros samozřejmě:)


Ne, pardon, to byl jen vtip.


Fungujeme díky drobným členským příspěvkům. A také díky ochotě členů dělat ve svém volném čase něco užitečného, nespokojit se jen s nadáváním na poměry na sociálních sítích.

octopus.jpg
 
 
  • Na jedné vlně

Jak to bude s rekonstrukcí školy?

V září 2019 všenorské zastupitelstvo zadalo vypracování architektonické studie na rekonstrukci ZŠ a MŠ Josefa Kubálka. Potřeba rekonstrukce a rozšíření školy je zřejmá. Jde o naléhavý úkol, před kterým obec stojí. Ale zvolený postup vzbuzuje hodně otázek, které by bylo dobré vyjasnit.


1/ Zakázku od obce získal bez soutěže architekt Petr Synovec. Proč právě on? Rozšíření školy, které realizoval v nedaleké Litni, se za úspěch opravdu označit nedá. Posuďte sami: https://synovec.cz/…/n%C3%A1stavba-z%C3%A1kladn%C3%AD-%C5%A…


2/ Za studii obec zaplatí 102 850 Kč. Je to hodně, nebo málo?


3/ Historicky už nějaké návrhy na rekonstrukci a rozšíření školy vznikly. Zabýval se jimi někdo? Jsou zcela nepoužitelné?4/ Jak v podobných případech postupují úspěšné obce se můžete inspirovat v reportáži Adama Gebriana (rozhovor se starostkou nejmenší obce v Česku, která uspořádala veřejnou architektonickou soutěž + případová studie k obecní hospodě v Máslovicích):

https://www.mall.tv/…/rozhovor-se-starostkou-maslovic-vladi…

https://www.mall.tv/gebrian-prekvapive-st…/hospoda-maslovice

Kontakty

Na jedné vlně, z.s.

Na Kobylce 580, 252 31 Všenory