top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Dolní Berounka na starých fotografiích

Přátelé, rádi bychom příští rok udělali výstavu starých fotek z dolní Berounky. Z míst, kam lidé dříve rádi chodili. Na řadu z nich jistě chodíme i dnes, některá se proměnila k nepoznání, a jiná nenávratně odvál čas. Pomůžete nám s tím?


Mohli byste se prosím přes vánoce poohlédnout doma, jestli vaše rodinná alba neskrývají nějaké takové poklady? Bylo by škoda, kdyby se na ně jen prášilo někde v krabici. A pokud víte o někom, kdo hodně fotil a není na sociálních sítích, prosím oslovte ho taky a nebo nám tu nechte tip/kontakt.


Se svolením autorů či vlastníků bychom nejlepší fotky vystavili a také zaarchivovali v digitální podobě pro budoucí generace. Zároveň si tím možná připomeneme některá dříve oblíbená místa, která si říkají o znovuoživení.

V posledních letech se třeba chodíme koupat k mokropeskému jezu. Bylo to tak ale vždycky? Ze vzpomínek pamětníků víme, že dvě historické (a dnes už neexistující) plovárny byly o kilometr výše proti proudu.

V kopcích mezi Černolicemi a Všenory zase býval altánek, oblíbený cíl procházek s vyhlídkou do údolí. Dnes je tu vzrostlý les a po altánku ani stopy.

A kdo se první odvážil skočit na paraglidu z Hladké skály? Jsou z toho nějaké fotky?

Nebo co třeba stará Viniční alej z Dobřichovic do Karlíka? Dnes by ji místní rádi obnovili, tak jistě také stojí za připomenutí.

Při které povodni vznikl ten ostrov z naplavenin pod Tetínskou skálou? Pamatuje to někdo?

Lidé z Řevnic zase nedávno diskutovali o dětských výpravách k hrobce nad Sochorovou ulicí. Dnes z ní zůstalo jen torzo, ale jistě musela být dříve krásná. A takových míst jistě najdeme mnohem víc. Které je "to vaše"?

Ps. Díky za inspiraci Janu Žahourovi, Jiřímu Bártovi a dalším.

#najednevlne #fotovystava #vzpominky #dolniberounkaPříspěvek: Blog2_Post
bottom of page