top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Chcete být na plakátech k Jablkobraní?

Přátelé, sousedé.

Jak už někteří víte, nabídli jsme v polovině prázdnin obci Všenory, že zajistíme organizaci tradičního Jablkobraní, pokud obec poskytne finance v obvyklém rozsahu.


Od poloviny srpna na přípravě Jablkobraní intenzivně pracujeme. Zapojilo se několik desítek lidí. Obvolali jsme hudebníky z blízka i zdaleka, divadelníky i jiné umělce. Spojili jsme se se všemi místními spolky, organizacemi a dalšími lidmi, kteří dělají něco zajímavého, aby se mohli na akci představit. Zajistili jsme pódium, stoly, lavice, stánky a další potřebné věci. Sehnali jsme dobrovolníky, kteří se budou starat o hladký chod akce, nebo napečou jablečné dobroty. Sestavili rozpočet, scénář akce a další potřebné dokumenty. Udělali jsme maximum, co se pro konání akce v krátkém čase udělat dalo.

Klíčový bod ale stále vyřešený není - peníze.

Obec peníze na akci zatím neschválila. Připravili jsme pro tyto účely rozpočet podobný jako v předchozích letech, po dohodě s místostarostou, panem Štěrbou, jsme ho následně ještě zeštíhlili. Mezi zastupiteli ale bohužel nepanuje shoda, jestli vůbec akci podpořit.

Za těchto okolností bychom mohli s čistým svědomím "složit karty" a celou záležitost pustit k vodě. Mnoho lidí se ale na akci těší, a nám je také líto zahodit všechno vynaložené úsilí.


Zkoušíme proto ještě jeden, poslední pokus. https://www.youtube.com/watch?v=T67JYbDKURc

VŠENORY & MOKROPSY SOBĚ? Do tohoto čtvrtka čekáme na definitivní konečné slovo ze strany obce. Ve stejné lhůtě (do čtvrtka 3. září) chceme poprosit také vás, zda byste nechtěli a nemohli na organizaci letošního Jablkobraní nějakou částkou přispět.

Pokud se v krátkém zbývajícím čase podaří vybrat mezi drobnými podporovateli 65 tisíc korun (asi polovinu nákladů na organizaci Jablkobraní), spolek Na jedné vlně zmobilizuje svoje vnitřní rezervy a částku zdvojnásobí. Akce tak proběhne v plném rozsahu, s krytým pódiem, muzikou pro všechny generace, tradičními i novými soutěžemi a spoustou dobrot k tomu.

Pokud o možnosti podpory vážně uvažujete, ozvěte se nám prosím na spolkový e-mail najednevlne.kontakt@gmail.com a domluvíme se na podrobnostech. (S hledáním partnerů akce ani crowdfundingem jsme nepočítali, nemáme tudíž připravenou promyšlenou sponzorskou nabídku. Určitě ale umíme nabídnout něco na oplátku. Můžeme šířit vaši čest a slávu na plakátech a dalších informačních materiálech. Můžete být jako sponzoři pochváleni moderátorem přímo v průběhu Jablkobraní. A pokud o publicitu nestojíte, můžeme vás pohostit skvělým jídlem a pitím.

Ps. Jak se rozhodli zastupitelé obce, jaký měla ohlas tato výzva a jak to s konáním Jablkobraní nakonec dopadlo, oznámíme na sklonku týdne.

#nestahujkalhoty #brodjedaleko #jablkobrani #bude #najednevlnePříspěvek: Blog2_Post
bottom of page