top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Cestou do Ameriky

Aktualizováno: 19. 4. 2021

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, se včera děly věci.


Ukázalo se totiž, že v cestě do Ameriky nebrání koronavirus a zrušené letecké linky, ale záplavy listí, náletové dřeviny, k tomu bahno, štěrk a stezky rozbité od četných přívalových dešťů.


Pokračování v neděli dopoledne, kdybyste se chtěli přidat. Samozřejmě jen dvoučlenné nebo rodinné týmy s rozestupy. https://mapy.cz/s/baledupafo


Ps. Paní Spilková prý dělá nejlepší krůtu na světě:)

Foto: Michaela Valešová

#najednevlne #amerika #gowestyoungman #moznaprijdeikarelmajer #ivaclavkren #ikvetoslavmasita #inaves #ikobylka #abuhvikdojeste #kruta #babovka #popracilegraci #pripracitakylegraci #adminoviuzhrabe #prosteprijdte #zitra #vsenory #rokleutruhlarny


NEDĚLNÍ DODATEK

Dnes se dobrovolníci prali zejména s nejvyšší partií. Vodní příkop zavátý listím, zarostlý náletovými dřevinami a trním a zaházený odpadky, lahvemi a kusy betonu či suti zase může (aspoň trochu) plnit svoji funkci. Je šance, že se bude voda víc držet v příkopu než na cestě pro pěší. Na fotkách můžete vidět, jak je příkop zarostlý uprostřed léta, a jak je vyčistěný nyní.


Popínavé rostliny, které svými dlouhými šlahouny místy převzaly kontrolu nad stezkou, jsou prostříhané. Listí je shrabané. K dokonalosti to má pořád daleko, ale snad jsme aspoň trochu zvýšili šanci, že si tu nikdo nezlomí nohu a neroztrhá oblečení o trny.


Je to maximum, co se dalo prací dobrovolníků v krátkém čase zvládnout. Zároveň jde pouze o první krok. Na větší změny bude potřeba projekt, který vyřeší, jak v tomto místě zpomalit dešťovou vodou, která tu pravidelně škodí, a jak dát do pořádku cesty pro pěší (stávající schodiště potřebuje generální opravu, místy úplnou obnovu).

Credits, za oba dny: Radka Wallerová se synem Bartem, Míša Valešová, Markéta Šindelářová, Zdena Spilková, Alena Sahánková, Pavel Mlíkovský a Lenka Mlíkovská s dětmi, Dana Měchurová, Roar Lishaugen, Martin Lánský, Standa Kostiha, Zuzka Bacíková.

Ps. Část účastníků požaduje, aby odteď všechny další brigády organizované spolkem probíhaly na dohled od domu Spilkových. Že by v tom hrály roli ty řízky, smažené žampiony, bábovka a přípitek pro všechny?:)Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page