top of page
  • Obrázek autoraNa jedné vlně

Bude letos Jablkobraní?

Strávit odpoledne a večer na mokropeské návsi na tradičním všenorském Jablkobraní je super věc.


Začátkem léta jsme ale dostali pár indicií, že tahle skvělá akce to má letos nahnuté. Kvůli koronaviru a vládním omezením kulturních akcí a tak podobně.


Jak už je naším zvykem, nechtěli jsme hned stahovat kalhoty, když brod byl ještě daleko. Svolali jsme na pivo pár lidí, kterým to nebylo úplně lhostejné (Kovárno, díky za hosting). Sešlo se nás asi dvacet, a ukázalo se, že vůle a chuť tu akci uspořádat i přes nepříznivé okolnosti existuje. Vyzpovídali jsme tedy organizátory předchozích ročníků, udělali si lepší představu o náročnosti celého podniku, o jeho financování.

Nakonec jsme na obecní úřad (který měl akci v předchozích letech v režii) poslali nabídku, že akci zkusíme postavit na nohy, pokud obecní rozpočet unese výdaje v podobném rozsahu jako v předchozích letech (není to úplně samozřejmost, jak asi víte všechny obce jsou nyní nucené kvůli koronaviru šetřit).

Před pár hodinami nám přišla vcelku vstřícná odpověď. Pořádání akce zřejmě nic nebrání a byli jsme vyzváni, ať požádáme o vyplacení dotace od obce, pokud se do toho chceme pustit. Pokusíme se tedy tradici všenorského Jablkobraní udržet i letos.

BEZ VÁS TO ALE NEPŮJDE! Chtěli bychom do přípravy akce zapojit co nejvíc lidí. Aby byla co nejlepší. A aby byla naše.

Umíte péct štrůdly, žemlovky, trhance, koláče, nebo aspoň strouhat jablka s mrkví?

Máte sad a vaše jablka jsou ta nejsladší z celého širého okolí?

Vyznáte se v kalvadosech, punčích a ciderech?

Uměli byste zařídit nějaké lokální pivo, dobré kafe, nebo jiné dobroty?

Umíte vzít do ruky hudební nástroj a zahrát pořádně od podlahy? Nebo znáte nějakou fajnovou kapelu, která by tu mohla zahrát?

Jste místní spolek a chcete sousedům představit, co všechno děláte? Dejte o sobě vědět, tohle je ideální příležitost.

Přišli byste pomoci stavět stoly a lavice, roznášet letáky do schránek, uklízet po skončení akce? Pokud máte chuť a čas jakkoliv pomoci, dejte o sobě vědět buď přímo tady v komentářích, nabo na našem spolkovém e-mailu najednevlne.kontakt@gmail.com.

A samozřejmě uvítáme každého, kdo zkrátka přijde. Kdo pochválí pekařkám nachystané dobroty. Kdo se nebude stydět tancovat a zpívat. Kdo pomůže udělat skvělou náladu. #najednevlne (Autor loga: Kamil Machart)Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page